Image

ÇUKUROVA KAYMAKAMLIĞI

Çukurova, Adana ilinin bir ilçesidir. Modern bir yerleşim bölgesidir ve şehir kuzeye doğru genişledikçe son 30 yılda ortaya çıkmıştır. Çukurova Kaymakamlığı, tüm kamu kurumları arasındaki ilişkileri koordine eden yerel otoritedir. İlçemizdeki her türlü eğitim faaliyetiyle doğrudan ilişkili olan Milli Eğitim Eğitim Müdürlüğü. Tarım Müdürlüğü, Nüfus Müdürlüğü, İlçe Emniyet Müdürlüğü, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü vb. Kaymakamlığımızın bünyesi içerisindedir.
Web sitesi: http://www.cukurova.gov.tr/
 
 
Image

DALYA AJANS

Dalya küçük ölçekli bir işletme olup 2010 yılında Çukurova'da kurulmuştur. Bilgi teknolojisi, reklam ve tanıtım faaliyetleri alanında çalışmaktadır. Özellikle web tasarımı, mobil öğrenme uygulamaları ve e-öğrenme platformunun tasarımı konularında deneyimlidir. Uzmanlık alanı, web tabanlı öğrenme ve BİT tabanlı öğrenme yoluyla uzaktan eğitim çözümleridir ve bir araştırma ve tanıtım firmasıdır. Mobil ve e-Öğrenim ortamında yazılım uygulamaları ve programlama ile ilgilenir.
Web sitesi: www.dalyaajans.com
 
 
 
 
 
Image

SEYHAN HALK EĞİTİM MERKEZİ

Seyhan Yetişkin Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu 1986 yılında kuruluşundan bu yana Adana'da 3000 m2 açık, 1450 m2 kapalı alanda eğitim vermektedir. Eğitim hizmet binasında 4 katlı, 15 derslik, 8 atölye, 7 idari oda, 1 kulüp, 5 bilgisayar laboratuvarı, 1 bilim laboratuarı, 1 çok amaçlı salon, 1 kütüphane, 3 görsel eğitimli laboratuvar mevcuttur. Okulumuz şu anda çeşitli mesleklerde 720 ders vermektedir. Bazıları açık meslek liselerinin atölyelerini içeren diğer meslek lisesi atölyelerinde yürütülmektedir. Adana İşkur İl Müdürlüğü yardımıyla dezavantajlı grupları hedeflemek amacıyla istihdama yönelik kurslarımız gerçekleştirilmektedir. Adana İşkur İl Müdürlüğü ile açılan kurslarda eğitim alan kursiyerler sonunda istihdam garantili mesleki eğitimler de almaktadır. Kurum olarak verilen ders ve hizmetler kurumumuzun internet sitesi aracılığıyla insanlara duyurulur. 
Web sitesi: http://www.seyhanhem.meb.k12.tr
 
 
 
 
 
Image

UNIVERSITATEA POLITEHNICA DIN BUCURESTI

1886 yılında kurulan Bükreş POLITEHNICA Üniversitesi (UPB), ülkenin en büyük ve en eski teknik üniversitesidir ve Romanya'nın en prestijli üniversiteleri arasındadır. Bükreş POLITEHNICA Üniversitesi, bilgisayar bilimleri, girişimcilik, işletme mühendisliği ve yönetimi, telekomünikasyon ve bilgi teknolojisi, biyoteknik sistemler, teknolojik sistemlerin yönetimi, uygulamalı lisans, yüksek lisans, doktora çalışma programları sağlayan 15 fakülteden oluşmaktadır. kimya ve malzeme bilimi. Ayrıca UPB, çeşitli akademik organizasyonlarda tam üyedir; UPB'nin amaçlarından biri araştırma ve teknolojik yenilikler ile bilgi oluşturmaktır. Avrupa düzeyinde eğitim ve mesleki eğitim yoluyla uygulanması yoluyla. UPB, 2001 yılından bu yana eğitim sürecine etkin bir destek sağlamak için e-öğrenme platformunu kullanarak eğitim, bilgi ve beceri edinme sürecine önemli ölçüde katkıda bulunmuştur. 
Web sitesi: http://www.upb.ro
 
 
 
 
 
 
Image

DIAN

DIAN 1987'den beri Atina Yunanistan'da faaliyet gösteren özel bir kuruluştur. DIAN'ın ana faaliyeti, eğitim materyali hazırlayarak öğrencilerin, öğretmenlerin ve yetişkinlerin farklı konularda resmi ve yaygın eğitimdir. Eğitim ve öğretim üzerine Yunan ve diğer Avrupa dillerinde 70 yayını vardır. DIAN, toplam 22 tam ve yarı zamanlı personeli bulunan küçük bir şirket olup Avrupa'da çok aktiftir ve tüm uzun yıllardır birçok projede sürekli olarak yer almaktadır.
Web sitesi: http:// www.dian.gr
 
 
 
 
 
Image

ÇUKUROVA ÜNIVERSITESI

Çukurova Üniversitesi, Seyhan baraj gölünün doğu kıyısında 20000 dekarlık güzel bir arazide yer almaktadır. Üniversite, Türkiye'nin en iyi 5 üniversitesinde ve dünyanın 500 üniversitesinde yer almaktadır. 2100 öğretim elemanı 55.000 öğrenciye eğitim vermektedir. Beyazevler Kampüsü'nde bulunan Adana Yükseköğretim Meslek Yüksekokulu, ülkede ihtiyaç duyulan branşlarda iyi eğitimli ve yetenekli personeli yetiştirmeyi; mühendis ve teknisyenler arasındaki ara insan gücü ve profesyonel personel ihtiyacını karşılamak için, modern ve kaliteli eğitim vermektedir.
Web sitesi: https://www.cu.edu.tr/
 
 
 
 
 
 
Image

MAKE IT PEDAGOCICAL

Make It Pedagocical Eğitim ve Öğretim alanlarında yüz yüze, harmanlanmış ve e-öğrenme platformlarında, etkinliklerin ve eğitim projelerinin yönetimi alanında faaliyet gösteren bir şirkettir. Make It Pedagocical, Portekiz'in Porto şehrinde Ocak 2018'den beri faaliyet gösteriyor. Şirket doktora derecesine sahip beş kalifiye eleman istihdam etmektedir. Make It Pedagogical, Portekiz'de devam eden çeşitli eğitim programlarına sahiptir. Şu ana kadar 200'e yakın öğretmen, pedagoji-teknoloji-uzay alanında tasarlanan yeni pedagojik yaklaşımı uygulamaktadır. 
Web sitesi: https://www.make-it.pt
 
 
 
 
 
 
 
 
Image

MEGIDER

Dernek, esas olarak Türk ve tüm toplumlara Avrupa Birliği üyeliği sürecinde ve sonrasında Avrupa Birliği için uygun yaşam standartları sağlamak ve bu standartları sürdürmek için insanlara ve kuruluşlara gerekli katkıları sağlamak amacıyla kurulmuştur. Dernek, toplumdaki herkese (öncelikle kadınlar, gençler, çocuklar, özürlü insanlar) gençlik, cinsiyet eşitliği, çevre, sağlık, insan hakları ,özürlü hakları, çocuk hakları, tüketici hakları, kültürel haklar, sivil haklar, sosyal dayanışma, her türlü ayrımcılıkla mücadele üzerinde çalışmalar yapar. 
Web sitesi: http://www.meslekigirisimciler.org.tr